Sepet 0
Alışveriş Sepetiniz

Toplam: 0 TL

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu güne kadar toplam 57,861.78 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Karasinekler Hakkında Bilgiler

Karasinekler

 

(Musca Domestica)

 

Karasinekler insan oğlunun rahatlıkla yaşayabildiği her yerde bugüne kadar varlık göstermiştir. Bu zararlı tür, Antarktika ve insanların az bulunduğu yerler dışında dünyanın her yerinde yaşar.

 

Karasinekler 100’den fazla hastalık oluşumunu sağlayan patojen taşıyarak bu hastalıkların yayılmasına neden olur. Örnek olarak bakterileri, mantarları, virüsleri vb. taşırlar. Bütün bu organizmalar insanlarda çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu hastalıklara örnek olarak, salmonella, tifüs, kolera, dizenteri ve ishal verilebilir.

 

Görüntüsü: Karasinekler koyu gri veya siyah renkte bulunurlar ve göğüs bölgelerinde uzunca 4 adet çizgi bulunur. Kanatları transparandır. Dişilerinde gözler daha ayrık ve kırmızıya kaçan renklerdedir.

 

Yaşayış: Yapışkan ayakları sayesinde tavan ve duvarlarda, baş aşağı pozisyonlarda bile dinlenebilirler. Birleşmiş ve kompleks gözleri vardır. Bu gözler sayesinde görüş açıları çok geniştir ve değişen hava akımlarına inanılmaz duyarlıdırlar. Sarılmış gazeteleri onlara savurduğumuz zaman rahatça kaçmalarının sebepleri budur.

 

Yaşam Döngüleri: Karasinek yumurtalarını, larvaların beslenebileceği sıcak ve nemli ortamlara bırakır. Bir dişi hayatı boyunca 5-6 sefer 75 ila 100 yumurta bırakır. Bırakılan yumurtalar 12-24 saat içinde çatlarlar.

 

Beslenme: Karasineklerin ağız kısmında çiğnemelerine olanak sağlayan bir bölüm yoktur. Karasinekler salyalarıyla yiyecekleri eritip kamış benzeri bir organ aracılığı ile bünyesine emerek alır. Karasinekler herşey ile beslenebilir; insan besinlerinden çöplere, leşten dışkıya herşeyi yiyebilir. Sadece sıvı ile beslenmelerinden dolayı, yedikleri besinler bünyelerinde çok hızlı sindirilir. Dolayısıyla hemen hemen her yüzeye konduklarında yüzeye dışkılarını yaparlar.

Bu zararlı uçkun hakkında ilginç olan bir özellik de, tat alma duygularının bacaklarında olmasıdır. Tat alma duyuları şeker için insanlara göre 10 milyon kat daha fazla duyarlıdır.

 

İlginç Bilgi: Karasinekler saatte 8 km hızla uçabilirler.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Kolay Alışveriş ve Uygun Ödeme Seçenekleri !

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Egemenlik Mah. 6153 Sok. No:3/3D Işıkkent / İZMİR

0 232 373 40 21
info@ecopestmarket.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.