Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sıkça Sorulan Sorular
Teslimat kaç günde gerçekleşir ?

Ürünlerimiz en geç 2 gün içerisinde kargoya verilmekedir.

SİNTUT POŞET TUZAKLARINIZ ile FLIES? INN KAFES TUZAKLARINIZ arasındaki fark nedir?

SİNTUT poşet tuzaklarımız tek kullanımlıktır, FLIES’ INN kafes tuzaklarımız ise çok kullanımlıktır. Poşet tuzaklarımıza yakalanan sinekler suyun içerisinde etkisiz hale geldiği için zamanla çevreyi rahatsız edebilecek bir koku oluşabilmekte, bu sebeple insan trafiğinin fazla olmadığı alanlarda kullanılmasını öneriyoruz. FLIES’ INN kafes tuzaklarda ise sinekler kuruyarak etkisiz hale geldiği için rahatsız edecek koku oluşmaz. Tuzakların kokusu rahatsızlık verirse tuzaklarınızı yakına kurmuşsunuz, mesafeyi çoğaltarak yerini değiştirin.

SİNTUT VE FLİES İNN TUZAKLARI EVİMİN İÇERİSİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

Çekici Yem ile çalışan tuzaklarımız DIŞ ALANLARDA kullanılmak için tasarlanmıştır. Kapalı alanlarda yetersiz hava akımından dolayı sineklerin tuzağı bulması zor olacaktır. Çekici yemin iç alanda rahatsızlık vermesi ve ayrıca iç ortama daha fazla sinek girmesine sebep olma olasılığı var. İç alanlarda kullanabileceğiniz elektrikli tuzak çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

TUZAĞIMI NEREYE ASAYIM?

Tuzaklarınız çalışmaya başladığı zaman çevrede buluna sinekleri kendisine çekecektir. Bu sebeple tuzaklarınızı sinek sorunu yaşadığınız alana değil, sineklerin gitmesini istediğiniz alana asmanız doğru olacaktır. Sinekler soğuk havalarda güneş gören sıcak bölgeleri, sıcak yaz günlerinde ise ağaç altı – sundurma altı, vb. yerleri tercih ederler. Aşırı rüzgar alan bölgelerden kaçarlar. Çöp alanları, gübre birikintileri, tavuk – küçükbaş – büyükbaş hayvanlar, köpek kulübesi, vb. alanlarda alçakta yaşayıp aktif oldukları saatlerde yükseklere çıkmazlar. Tuzağınızı bu etkenleri göz önünde bulundurarak konumlandırmanız gerek. Astığınız yerde yeterince sinek yakalayamaz iseniz tuzağınızın yerini değiştirerek doğru konumu bulmayı denemenizi öneriyoruz.

TUZAĞI KURDUM AMA SİNEK YAKALAMIYOR !

Tuzağınızı kullanım klavuzunda verilen bilgiler doğrultusunda kurduysanız, sinek yakalayabilmesi için biraz zaman tanıyın. Çekici yemin fermente olup çekilik kazanması hava sıcaklığına bağlı olarak birkaç saat veya 1-2 gün sürebilir. Eğer yeterince beklemenize rağmen sinek çekmiyor ise yerini - yüksekliğini değiştirmenizi öneririz. Bekleme ve denemeleriniz sonrası sonuç alamazsanız lütfen bizi arayın, biz sorunu halledeceğiz.

TUZAKLAR ÇOK SİNEK YAKALIYOR AMA ORTAMDA SİNEK AZALMIYOR, NE YAPMALIYIM?

Öncelikle çevrenizde kontrol altına alınması gereken sinek üreme alanları olabilir. Çöp kapları, kümes, gübre yığını, vb. organik atık alanlarını kontrol ederek gerekli tedbirleri almanız gerekir. Sinekler çok hızlı ve büyük oranlarda çoğalır. Üreme alanlarını temizleyip ıslah etmek veya larva mücadelesi yapmak gerekebilir. Bu çalışmalara gerek olmayan bölgelerde ise kullandığınız tuzak sayısını arttırmanızı öneririz.

TUZAĞIMI TEMİZLERKEN İÇİNDEKİ CANLI SİNEKLER NE OLACAK?

Tuzağınız dolduğunda boşaltırken içindeki sinekler tuzağın üst bölümünde uçmaya devam edeceğinden bir sorun oluşturmaz. Sinek ilacı sıkarak sinekleri öldürmenize gerek yok. Tuzağın alt kısmında biriken kuru sinekleri bir poşet içerisine doldurduktan sonra iç huniyi tekrar eski durumuna getirip kullanmaya devam edebilirsiniz. Canlı sinekler kaçmayacaktır.

TUZAĞIM ÇOK KİRLENDİ, NASIL TEMİZLEMELİYİM?

Tuzağınızı yıkayarak temizleyebilirsiniz. Hortumla su tutarak, sabunlu bulaşık süngeriyle hafifçe sürterek yıkayabilirsiniz. Temizleyip yıkadıktan sonra tekrar kullanmadan önce iç huninin ağzı açık şekilde dik durduğundan emin olunuz. Kışın kullanmadığınız tuzakları temizleyip kuruttuktan sonra bir torba içerisinde saklayınız.

ÇEKİCİ YEMİMİZ BİTTİĞİNDE NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİZ?

SİNTUT POŞET tuzaklar kullan at tuzak olup çekici yem tuzakla beraber gelmektedir. Bu tuzağı alırken ayrıca çekici yem almanıza gerek yok. FLIES’ INN – ST – HG – LITE ve diğer çok kullanımlık tuzakları satın aldığınızda ilk 1 ay yetecek çekici yem tuzağınızla beraber gelmektedir. Piyasada Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğü onaylı karasinek çekici yemler bulunmaktadır. Biz SİNTUT KARASİNEK ÇEKİCİ YEM ile en iyi sonucu alabileceğinizi belirtmek isteriz. Tuzağınızla beraber gelen 2x25 gr çekici yem size 1 tuzak için 1-1,5 ay yeterli olacaktır. Çekici yeminiz bittiği zaman bizden temin edebilirsiniz.

YAKALADIĞIM SİNEKLERİ BALIK VE TAVUKLARA YEM OLARAK VEREBİLİR MİYİM?

Karasinekler VEKTÖR olarak birçok hastalığın taşıyıcısı olduğundan, Sağlık Bakanlığımız tarafından hayvan besini olarak kullanılması uygun görülmemiştir. Poşet tuzakları dolduğu zaman başka bir poşete koyup ağzını sıkıca kapatıp evsel atık olarak çöpe atınız. Kafes tuzakları da bir poşet içerisine boşaltarak ağzı sıkıca kapalı olacak şekilde evsel atık olarak çöpe atınız.

İŞLETMEMİZİN İÇ KISIMLARINDA VE MUTFAKTA YOĞUN SİNEK SORUNU VAR, NE TAVSİYE EDERSİNİZ?

Öncelikle hijyenik temizliğe dikkat etmelisiniz. Kapı, pencere ve havalandırmalara sinek girişini önleyecek sinek telli kapılar takmanız ve/veya hava perdesi uygulamanız gerekir. Çöp bidonlarının ve çöp poşetlerinin ağzının kapalı olduğundan emin olunuz. Çevredeki sinek çekici organik atıkları temizleyip sinek üreme alanlarını yok ediniz. Hizmet aldığınız Pest Kontrol Şirketinden destek alınız. İç alana sinek girişini önledikten sonra olası az miktarda sineği yapışkan levhalı ışıklı sinek tuzakları ile yakalayabilirsiniz. Dış alanlarda kullanacağınız doğal tuzaklar ile yakalayacağınız sinekler iç alanlara girebilecek sinek yoğunluğunu azaltacaktır. Gıda tesislerinde sinek ilacı kullanmanın kanunen yasak olduğunu hatırlatmak isteriz.

KÖYDE YAŞIYORUM, BAHÇEMİZDE KÜÇÜK BİR AHIR VE KÜMES VAR. SİNEKLER BİZİ HİÇ RAHAT BIRAKMIYOR, HANGİ TUZAKTAN KAÇ TANE ALAYIM?

Bahçenizde bulunan ahır ve kümes karasinekler için üreme ortamları oluşturuyor. Hayvanların altındaki gübrelerin düzenli olarak toplanarak ortamdan uzaklaştırılması veya naylon bir örtü altında (sera etkisi oluşturarak) yanarak kurumasını sağlamak gerek. Naylon örtü altında gübreler kızışarak içinde larva ve bakteri üremesine uygun olmayan bir ortam oluşturacaktır. Gübreleri temizlerken duvar diplerinde eski kurumuş parçaları da temizlemeniz önemli, sinekler hayvanların ayaklarıyla basmadıkları yerlere yumurta bırakırlar. Çöp varili, suluk altı, yem kaplarının temiz ve kapalı olması üremeyi önlemek için faydalı olacaktır. Bu çalışmalar sonrası FLIES’ INN kafes tuzaklarımızla yapacağınız karasinek mücadelesi çalışmaları sonucu doğru tuzak sayısını kendiniz kolayca hesaplayabilirsiniz. Bu deneyiminizi komşularınızla paylaşarak, onlarında mücadele çalışması yapmasını sağlayarak bütün köy halkına yardımcı olabilirsiniz.

BİZİM BESİ ÇİFTLİĞİMİZ ÇOK BÜYÜK, TUZAKLARINIZ YETERLİ OLUR MU?

Her ortam ve büyüklüğe uygun çözümlerimiz ve tuzaklarımız bulunmaktadır. Saha çalışmaları yapan ekiplerimiz var, uygun yöntem ve tuzaklarla size özel entegre bir planlama yapabilirler. Lütfen bizi arayın, sorunu beraber çözelim.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
0.19
JPY
41.70
1GALTIN
2,239.99
Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.