Sepet 0
Alışveriş Sepetiniz

Toplam: 0 TL

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu güne kadar toplam 57,861.78 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Leş Sinekleri Hakkında Bilgiler

LEŞ SİNEKLERİ

 

(Family Calliphoridae)

 

Balıkçılar tarafından yem olarak kullanılan leş sineği, hastaneler, restoranlar ve işletmelerde uçtuğu zaman ciddi problemlere yol açar. Nemli ve sıcak bölgelerde daha sık görülür. Tüm Türkiye’de görülen bu sineklere Akdeniz ve Ege iklimlerinde daha sık rastlanır.

 

Görüntüsü: Leş sinekleri metalik ve parlak bir görüntüye sahiptir. Leş sineklerinin bütün vücutlarında kılları vardır. Antenleri ise tüylü görünümdedir.

 

Yaşayış: Leş sinekleri kilometrelerce uzaktan yeni ölmüş hayvanların kokusunu alabilir. Adlarını aldıkları gibi yeni ölen hayvanların leşinden beslenirler.

 

Yaşam Döngüleri: Leş sinekleri yumurtalarını kısa zamanda ölmüş hayvanların artıklarına bırakırlar. Adli tıp kurumunun bir ölüm gerçekleştikten sonra geride kalan bulguları incelerken leş sineği larvalarının ne kadar gelişmiş olduğunu inceleyip ölümün tam olarak ne zaman gerçekleştiğini bulduğu vakalar tıp tarihinde mevcuttur.

 

Beslenme: Çürüme kokusu leş sineklerini kendisine çeker. Leş sinekleri çürüme kokusu salgılayan bitkilerde çiçekten çiçeğe konarak dölleme yapar. Pislik olarak niteleyebileceğimiz herşeyden beslenir; hayvan dışkısı ve hayvan leşleri bunlara örnektir.

 

İlginç Bilgi: Leş sinekleri Metan gazını severler. Çoğu zaman gaz kaçağı olan yerlerde bulunduklarından dolayı, gaz kaçakları leş sineklerinin bölgedeki varlığının artmasından tespit edilebilir.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Kolay Alışveriş ve Uygun Ödeme Seçenekleri !

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Egemenlik Mah. 6153 Sok. No:3/3D Işıkkent / İZMİR

0 232 373 40 21
info@ecopestmarket.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.