Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Leş Sinekleri Hakkında Bilgiler

LEŞ SİNEKLERİ

 

(Family Calliphoridae)

 

Balıkçılar tarafından yem olarak kullanılan leş sineği, hastaneler, restoranlar ve işletmelerde uçtuğu zaman ciddi problemlere yol açar. Nemli ve sıcak bölgelerde daha sık görülür. Tüm Türkiye’de görülen bu sineklere Akdeniz ve Ege iklimlerinde daha sık rastlanır.

 

Görüntüsü: Leş sinekleri metalik ve parlak bir görüntüye sahiptir. Leş sineklerinin bütün vücutlarında kılları vardır. Antenleri ise tüylü görünümdedir.

 

Yaşayış: Leş sinekleri kilometrelerce uzaktan yeni ölmüş hayvanların kokusunu alabilir. Adlarını aldıkları gibi yeni ölen hayvanların leşinden beslenirler.

 

Yaşam Döngüleri: Leş sinekleri yumurtalarını kısa zamanda ölmüş hayvanların artıklarına bırakırlar. Adli tıp kurumunun bir ölüm gerçekleştikten sonra geride kalan bulguları incelerken leş sineği larvalarının ne kadar gelişmiş olduğunu inceleyip ölümün tam olarak ne zaman gerçekleştiğini bulduğu vakalar tıp tarihinde mevcuttur.

 

Beslenme: Çürüme kokusu leş sineklerini kendisine çeker. Leş sinekleri çürüme kokusu salgılayan bitkilerde çiçekten çiçeğe konarak dölleme yapar. Pislik olarak niteleyebileceğimiz herşeyden beslenir; hayvan dışkısı ve hayvan leşleri bunlara örnektir.

 

İlginç Bilgi: Leş sinekleri Metan gazını severler. Çoğu zaman gaz kaçağı olan yerlerde bulunduklarından dolayı, gaz kaçakları leş sineklerinin bölgedeki varlığının artmasından tespit edilebilir.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
0.19
JPY
41.70
1GALTIN
2,239.99
Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.