Sepet 0
Alışveriş Sepetiniz

Toplam: 0 TL

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu güne kadar toplam 57,861.78 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Gübre Sinekleri Hakkında Bilgiler

Gübre Sineği

 

(Family Phoridae)

 

Gübre sineklerinin gövdeleri kambur şeklindedir. Görüntüleri ve boyutları itibarıyla diğer sineklere göre daha iğrençtir. Bu tip sinekler, cesetlerde üremesinden dolayı dünyada tabut sineği olarak da yaygın olarak bilinir.

 

Görüntüsü: En belirgin özelliği kambur olmasıdır. Genel olarak, açık kahverengi renktedirler; nadir durumlarda sarı renkli olabilirler. Çoğu zaman görüntüleri itibarıyla lağım sinekleriyle karıştırılırlar. Aralarındaki fark gözlerinin kırmızı olmasıdır.

 

Yaşayış: Uçmak yerine hızlı bir şekilde yüzeylerde yürürler, yürüdükleri yüzeyler iç açıcı yerler değildir. Hastalık bulaştırırlar. Bunun ana nedeni lağım ve çürüyen materyallerden taşıdıkları mikroorganizmalardır.

 

Yaşam Döngüleri: Çürümekte olan organik materyallere yumurta bırakırlar. Dişi gübre sinekleri yaşantıları boyunca 750 yumurta bırakır. Yumurtalar 20 gün içinde yetişkinliğe ulaşır.

 

Beslenme: Diğer sinekler ile hemen hemen aynı beslenme tarzları vardır. Çürümüş sebze ve meyve, çürümüş et, lağım ve dışkı gübre sineklerinin besin kaynaklarındandır. Su birikintilerinde, çöp tenekelerinin dibinde, mutfak ekipmanlarının yakınlarında, hatta fazla sulanan bitkilerin diplerinde dahi bulunabilirler.

 

İlginç Bilgi: Gübre sinekleri ateş karıncaları ile mücadelede kullanılabilir. Yumurtalarını karıncaların içlerine bıraktıklarından dolayı, ateş karıncası nüfusunu azaltırlar.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Kolay Alışveriş ve Uygun Ödeme Seçenekleri !

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Egemenlik Mah. 6153 Sok. No:3/3D Işıkkent / İZMİR

0 232 373 40 21
info@ecopestmarket.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.