Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Gübre Sinekleri Hakkında Bilgiler

Gübre Sineği

 

(Family Phoridae)

 

Gübre sineklerinin gövdeleri kambur şeklindedir. Görüntüleri ve boyutları itibarıyla diğer sineklere göre daha iğrençtir. Bu tip sinekler, cesetlerde üremesinden dolayı dünyada tabut sineği olarak da yaygın olarak bilinir.

 

Görüntüsü: En belirgin özelliği kambur olmasıdır. Genel olarak, açık kahverengi renktedirler; nadir durumlarda sarı renkli olabilirler. Çoğu zaman görüntüleri itibarıyla lağım sinekleriyle karıştırılırlar. Aralarındaki fark gözlerinin kırmızı olmasıdır.

 

Yaşayış: Uçmak yerine hızlı bir şekilde yüzeylerde yürürler, yürüdükleri yüzeyler iç açıcı yerler değildir. Hastalık bulaştırırlar. Bunun ana nedeni lağım ve çürüyen materyallerden taşıdıkları mikroorganizmalardır.

 

Yaşam Döngüleri: Çürümekte olan organik materyallere yumurta bırakırlar. Dişi gübre sinekleri yaşantıları boyunca 750 yumurta bırakır. Yumurtalar 20 gün içinde yetişkinliğe ulaşır.

 

Beslenme: Diğer sinekler ile hemen hemen aynı beslenme tarzları vardır. Çürümüş sebze ve meyve, çürümüş et, lağım ve dışkı gübre sineklerinin besin kaynaklarındandır. Su birikintilerinde, çöp tenekelerinin dibinde, mutfak ekipmanlarının yakınlarında, hatta fazla sulanan bitkilerin diplerinde dahi bulunabilirler.

 

İlginç Bilgi: Gübre sinekleri ateş karıncaları ile mücadelede kullanılabilir. Yumurtalarını karıncaların içlerine bıraktıklarından dolayı, ateş karıncası nüfusunu azaltırlar.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
0.19
JPY
41.70
1GALTIN
2,239.99
Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.